Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přibírací jídelníčky

19. 5. 2009

Tady vám dávám pár příkladů přibíracích jídelníčků:

SN: Dva rohlíky s máslem a sýrem + Pribináček + Kakao

SV: Banán + Rohlík s máslem a šunkou

OB: Kuřecí vývar + Vepřové kotlety se sýrem, brambor + Kitkat

SV: Mléko + 1/2 čokolády + pomeranč

VE: Dva velké krajíce chleba s máslem a tvarohovou pomazánkou + jogurt

2.VE: 100g sušených banánů + horká čokoláda

 

SN: zapékané čokoládové musli se smetanovým jogurtem( hluboký talíř) + Kakao

SV: Rohlík s máslem a sýrem + pomeranč + řádek čokolády

OB: Slepičí vývar + Kuře na paprice, 6ks houskového knedlíku + Tribit

SV: 2ks tvarohového koláče + lipánek

VE: Ovesná kaše s máslem a kakaem( hluboký talíř) + banán

2.VE: Rohlík s máslem a medem + bebe brumík

 

SN:(hluboká talíř) Cornflakes se smetanovým jogurtem + kakao

SV: horalka + rohlík s máslem a sýrem + jablko

OB: Boršč a krajíc chleba + Losos zapečený se sýrem, brambor + 1ks čokoládového dortu

SV: Ovocný salát (jablko, banán, pomeranč) zalitý smetanovým jogurtem

VE: 3 Palačinky s marmeládou, ovocem, šlehačkou

2.VE: 3/8 pizzy

 

SN: 4 ks bábovky + mléko

SV: 100% pomerančový džus + bebe DR + banán

OB: zeleninová polévka s jíškou + Nudle s mákem a máslem + ledové kaštany 50g

SV: zeleninový salát zalitý zakysanou smetanou 200g

VE: Smetanový jogurt + Rohlík s máslem a šunkou + Horalka

2.VE: 100g sušeného ovoce + kakao

 

Při jídelníčku léčení MA je důležité dávat důraz na mléčné výrobky s vysokým obsahem vápníku a tuků...Při hladovění mohlo dojít k odvápnění kostí a proto je třeba vápník doplnit!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

legrace?

(alec, 29. 4. 2015 10:16)

beru pouze jako vtip. o výživě nemáš ani páru!!! a už vůbec ne o výživě anorektiček!!! pravda je pouze : odvápnění kostí , jinak jsi teda mimo....

ppp

(mmm, 20. 2. 2015 18:17)

Ahoj, nechci otravovat jen bych potřebovala poradit se stravou. Dostávám se s mentální anorexie (175/46) prostě bych chtěla do jídelníčku zařadit i sladké (ale mám z toho strach) nevím kdy,kolik, (jak ho dát do jídelníčku) (ráno nebo po večeři) .můžu ho jíst každý den nebo jen párkrát týdně..některé holky z ameriky (ktere se dostávají z anorexie) jí hlavně to sladké na noc (jako že night snack) ale já nevím jestli je to tak dobře. já vážně nevím. mámm´v tom všem strašný zmatek. předem děkuju za odpověd.

můj případ

(hadice , 22. 4. 2014 15:10)

Dobrý den, je mi 26 let, měřím 162 cm a vážím 43 kg. Před deseti lety jsem se už léčila z anorexie, což se mi podařilo. Pak jsem vážila 52 kg, ale teď už rok mám zase podváhu. Teď je to jiné v tom, že už nebydlím s rodiči ale s přítelem a mám svoji nemoc v podstatě ve svých rukách. Pomoc druhých odmítám s tím, že jsem dospělá a zodpovědná, přestože přítel i rodiče mi chtějí zoufale pomoci, já se tomu bráním, protože si neumím představit, že bych měla jíst tak, jako před deseti lety, kdy jsem se léčila z anorexie. Díky mé hlouposti je náš vztah s přítelem už nahraně, pořád mu slibuju, že to zvládnu, ale výsledek nikde. Nechci ho ztratit, miluju ho, ale přesto se nedokážu donutit víc jíst. Vím, že to zní hloupě, ale přítel mi stojí za to, abych se sebou začala něco dělat, ale přesto to nedokážu. Při představě, že bych si měla dát k snídani třeba rohlík, mě naskakuje husí kůže. Dokážete mi pomoci? Odpovězte kdyžtak, prosím pěkně, na můj mail: irena_kuklinkova@kb.cz

Re: můj případ

(Tereza, 12. 7. 2014 10:58)

Ahoj,
moc mě mrzí, že máš takový problém.
V první řadě, musíš se opravdu rozhodnout, zda se chceš jednou pro vždy anorexie zbavit a v rámci možností se vyléčit, nebo zda necháš anorexii i nadále ovládat tvůj život.
Doporučuji, aby sis na papír napsala pro a proti, tj. co ti anorexie podle tebe dala dobrého, ale hlavně, co ti vzala, a o co všechno kvůli ní ještě můžeš přijít.
Musíš si uvědomit, jestli je pro tebe (ne pro hlas v hlavě) důležitější mít hubenou postavu, nebo jestli radši chceš přítele, obnovit váš vztah, netrápit rodinu, zdraví....atd.

dotaz

(théby, 22. 1. 2014 20:39)

Ahoj, momentálně mám problémy s poddváhou a dostala jsem se na BMI 15,4, tak jsem se chtěla zeptat, jestli na tom byla některá z stejně, nebo jestli je to se mnou už hodně špatné.

Re: dotaz

(Tereza, 8. 2. 2014 16:42)

Ahoj,
nevím kolik je ti let, ale pokud máš BMI 15,4 je to rozhodně už alarmující podváha. Já v tom nejkritičtějším období měla BMI 13,6 (167cm, 38kg) a to už byla jasná cesta na psychiatrii, takže pokud tam nechceš v dohledné době skončit, prosím, urychleně se objednej k psychiatrovi a začni to nějak řešit.
Přeji hodně síly,
Terka

Re: Re: dotaz

(théby, 12. 2. 2014 20:12)

Moc děkuji, ale je to čím dál tím těžší. K psychiatrovi chodím už přes půl roku (s podváhou bojuji už asi 8 měsíců) a nevidím žádný rozdíl. Každý den mám čím dál tím větší výčitky i z malých porcí jídla a k tomu jsem teď ještě zhubla. Vím, že na co se Tě teď zeptám bude hodně osobní, ale co pomohlo Tobě?
PS: Je mi 15.
Mooooc děkuji
S pozdravem
Théby

Re: Re: Re: dotaz

(Tereza, 16. 2. 2014 10:02)

nechtěla bys mi dát e-mail, nebo tak něco..? Tam bychom to mohly snad lépe pořešit, než takhle přes komentáře, protože já už se sem moc často nedívám, vzhledem k tomu, že jsem stránky v podstatě přestěhovala na jinou adresu..:) kdyžtak mi napiš na mail: t.vostra@seznam.cz

změna

(Martina, 24. 2. 2012 19:24)

Vyměnila bych ty čokoládové tyčinky na ořechy...jsou daleko zdravější a přitom jsou taktéž kalorické ;)

Re: změna

(Terka, 24. 2. 2012 20:52)

Ahoj,
díky za připomínku..:) máš pravdu, ale zase občas nějaká ta čokoláda taky není na škodu..:)

Re: změna

(Lucí, 11. 7. 2012 13:48)

Souhlasím s Martinou, také bych ty čokoládové tyčinky vyměnila za ořechy... ale klidně i za nějaké müsli tyčinky - třeba corny big (tu s 50g) nebo jiné... a třeba místo kitkat k obědu bych dala třeba ovocnou přesnídávku nebo kompot - myslím, že to taky není špatné...

Pěkný, ale...

(Terezka, 19. 5. 2009 13:21)

Jídelníčky pěkný, ale místama mi to přijde až moc. Ale zas je pravda, že každej přibírá po něčem jinym.