Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to ZP???

19. 5. 2009

Záchvatovité přejídání...

Protože jsem si sama prošla MA a teď procházím ZP, vím moc dobře, co jsou to poruchy příjmu potravy proto, kdybyste potřebovali poradit, pomoct nebo více informací, obraťte se na mě t.vostra@seznam.cz

Záchvatovité přejídání je vlastně podobná forma PPP jako mentální bulimie...Narozdíl ale od mentální bulimie po přejedení se nedochází ke zvracení, či užívání projímadel...

Záchvatovité přejídání je bludný kruh hladovění, přejídání se a výčitek...

Kompulzivní přejídání se charakterizuje příjem potravy nezávisle na potřebách těla. Postižená osoba prochází obdobími nekontrolovatelného impulzivního příjmu potravy vzdor pocitu nasycení. Vlastně sní mnohem víc, než potřebuje, aby se nasytila. I když obvykle nepřistupuje k následné očistě, jako to dělají bulimičky, neustále drží dietu nebo se snaží postit v období mezi periodami, kdy se nekontrolovatelně přejídá.

Hodně lidí trpí poruchou záchvatovitého přejídání se, aniž by o tom věděli. Zpravidla mají problémy s nadváhou a nejsou spokojeni se svým zevnějškem, ale nevědí, kam se obrátit s prosbou o pomoc. Většina z nich se bezvýsledně vrhá z diety do diety, potom se cítí být frustrovanými trosečníky a oddávají se jídlu s ještě větší náruživostí, než před dietou. Ačkoli mnozí z postižených jedí až do nasycení, neplatí to vždy. Pro kompulzivní přejídání se je typické neustálé zobání mezi jednotlivými jídly a pocit, že se tomu nedá odolat.  Tyto osoby podléhají svým stravovacím náladám a jedí nadmíru, přičemž využívají jakékoli příležitosti: cestování, bankety; prostě neodolají, když jim někdo nabídne vábivý pokrm.

Problém spočívá v tom, že i když původně neměli v plánu jíst, kompulzivně se pro jídlo rozhodnou. Společným jmenovatelem anorektiček a bulimiček je přitom skutečnost, že vždy usilují o to, aby se líbily těm druhým, dokonce navzdory vlastním touhám či principům, v důsledku čehož trpí. Jídlo je také způsobem, jak zahánět pocit úzkosti, zabít nudu nebo ventilovat pocity a emoce.

Má-li někdo podezření, že je kompulzivním jedlíkem, měl by k tomu přistupovat jako k jakékoli jiné PPP a co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What causes high blood adversity

(Aeventweicle, 8. 10. 2018 22:10)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-60-mg/